Piknikowe szachy !

Pod koniec maja Polski Związek Szachowy tradycyjnie uczestniczył w Pikniku Olimpijskim na Kępie Potockiej w Warszawie organizowanym przez Polski Komitet Olimpijski. Wspólnie bawiliśmy się już po raz 21, głównie dzięki sponsorowi wydarzenia, jakim była marka LOTTO.
Okazją do spotkania były także obchody 100-lecia założenia Polskiego Komitetu Olimpijskiego powiązane z otwarciem Światowych Targów Kolekcjonerów Olimpijskich, które odbywały się w Centrum Olimpijskim PKOl.

Szachiści mogli spotkać się w specjalnie ustawionym namiocie, w którym szefował znany warszawski szachista – Manfred Mannke. Odwiedzający mogli sprawdzić swe umiejętności przy szachownicy, zdobyć ciekawą nagrodę lub po prostu pokibicować swojemu dziecku. Po godz.16 odbył się turniej blitza, który sędziował IA Andrzej Szewczak. W turnieju brali udział m.in: były prezes PZSzach Tomasz Delega, wielokrotny mistrz Warszawy i mistrz Polski Administracji Publicznej Rafał Przedmojski oraz kapitan „złotej drużyny” NATO-Chess płk Sławomir Kędzierski. Zdobywcą pierwszego miejsca został Rafał Przedmojski.

Na kolejne spotkanie zapraszamy wszystkich już za rok !


aut. i fot. Beata Kowalewska