Szanowni Czytelnicy,

właśnie pojawił się w sprzedaży kolejny numer „Mata”. Jest to wyjątkowe wydanie, bowiem w procesie jego tworzenia wzięło udział liczne grono renomowanych arcymistrzów. Nazwiska wybitnych szachistów: Radosława Wojtaszka, Kacpra Pioruna, Mateusza Bartla, Adriana Michalczyszyna, Jacka Tomczaka, Grzegorza Nasuty i Marcina Krzyżanowskiego gwarantują najwyższą jakość prezentowanych partii i analiz.

W numerze znajdą Państwo m. in.:
– obszerne sprawozdanie z Indywidualnych Mistrzostw Europy;
– artykuł poświęcony arcymistrzowskiemu turniejowi w Pradze;
– relację z zawodów w Cannes.

Miłośników historii szachów raczej nie muszę zapraszać do lektury artykułu poświęconego szachiście Czetyrkinowi – z Warszawą pierwszej dekady zeszłego stulecia w tle. W opracowaniu nieocenionego Tomasza Lissowskiego – wspaniały materiał, nadesłany przez uznanego rosyjskiego historyka szachów, Władimira Nejsztadta.

Nauczycieli oraz dyrekcje szkół zainteresuje z pewnością wywiad z Wiceprezesem Zarządu PZSzach Pawłem Zaskalskim, poruszający temat programu „Edukacja przez Szachy w Szkole”.

W dziale sędziowskim IA Krzysztof Parol przybliża zasady obliczania wartościowości stosowane w turniejach rozgrywanych systemem szwajcarskim. Materiał przeznaczony jest dla początkujących (a może nie tylko) zawodników oraz ich rodziców.

Na galerie składają się fotografie Vladimira Jagra (Czechy) oraz Haralda Fietza (Niemcy). Ich prace są publikowane w Polsce po raz pierwszy.

Zapraszam do lektury