Drodzy Czytelnicy,

kolejny numer „Mata” dostępny w sprzedaży. Tymczasem, zgodnie z naszym zwyczajem, informujemy o jego treści.
Zdecydowaliśmy się poświęcić go w znacznej części Jubileuszowym Mistrzostwom Polski w Szachach. Organizatorzy, sponsorzy, a przede wszystkim zawodniczki i zawodnicy dołożyli wszelkich starań, aby wypadły one jak najbardziej okazale. Dlatego też zadbaliśmy o to, aby i w naszym czasopiśmie uzyskały stosowną oprawę.
Z tego względu część stałych rubryk oraz większość nadesłanych artykułów i wiadomości została przeniesiona do kolejnego wydania.

Sprawozdanie z przebiegu Mistrzostw przygotował arcymistrz Włodzimierz Schmidt, wielokrotny Mistrz Polski. Skomentował także jedną z partii turnieju.
Specjalnie dla „Mata” swoje partie skomentowali:
– Mistrz Polski arcymistrz Jan-Krzysztof Duda
– arcymistrz Jacek Tomczak
– arcymistrz Mateusz Bartel
– arcymistrz Aleksander Miśta
– Mistrzyni Polski Kobiet arcymistrzyni Jolanta Zawadzka
– arcymistrzyni Monika Soćko
– mistrzyni międzynarodowa Anna Warakomska
– arcymistrzyni Iweta Rajlich
Komentarze są wyjątkowo interesujące i obszerne. Mają dużą wartość szkoleniową.
Ciekawej oceny turniejów dokonał arcymistrz Bartłomiej Heberla oraz sędziowie zawodów:
Magdalena Judek i Maciej Cybulski.
Cały artykuł wzbogacają fotografie Michała Waluszy i Piotra Barczyńskiego.
W dalszej części numeru zamieszczamy ogłoszenie wyników konkursu plastycznego czasopisma „Mat” – „Bajkowy Świat Szachów”. Konkurs wzbudził olbrzymie, przerastające oczekiwania redakcji zainteresowanie. Nagrody dla laureatów zostaną przesłane do szkół, aby mogły być wręczone wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
Zapraszamy również do lektury sprawozdania z V Turnieju Finałowego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”, przygotowanego przez Barbarę Górę.
Numer zamyka interesujące opracowanie uznanego historyka szachów Tomasza Lissowskiego, poświęcone sylwetce Ludomira Stępowskiego, szachisty i żołnierza.
Zapraszamy wszystkich do zakupu prenumerat naszego czasopisma. Można tego dokonać w dowolnym momencie i na niezwykle korzystnych warunkach.
Redakcja