michalsokalski 2018-02-27

Szanowni Czytelnicy,

bieżący numer pojawia się z pewnym opóźnieniem. Sytuacja ta jest spowodowana przesunięciami terminów w całym 2017 roku, a także dość długimi cyklami przygotowania materiałów oraz wydawniczym. Dołożymy jednak starań, by wkrótce odzyskać regularność i punktualność.

Z całą pewnością zauważyli Państwo, że w naszym czasopiśmie jest niewiele relacji z największych imprez międzynarodowych. Redakcja „Mata” wychodzi z założenia, że prowadzenie tego typu rubryki powinno spoczywać w rękach doświadczonego szachisty, najlepiej z tytułem arcymistrza lub mistrza międzynarodowego. Komentowanie i ocenianie występów najlepszych szachistów naszego globu przez osoby o niższych kwalifikacjach uważamy za niecelowe. Tak więc obecnie ograniczamy się do poszukiwania stosownej osoby (osób).

Jak wcześniej anonsowaliśmy, trwają przygotowania do znacznego rozszerzenia działu dedykowanego dzieciom uczącym się gry w szachy oraz ich rodzicom i trenerom. W tym celu budujemy zespół redakcyjny, który w najbliższym czasie będzie mógł zapewnić wartościowe materiały i interesującą oprawę graficzną. Chcielibyśmy, aby właśnie dzięki tej części naszego czasopisma, znalazło ono uznanie szkół prowadzących zajęcia szachowe, przedszkoli oraz nauczycieli szachów. Zainteresowanych wynikami naszej pracy w tym temacie zapraszamy do kolejnego numeru – 1/2018.